מאזינים יקרים וידידי הפסטיבל שלום רב,


עקב נסיבות בריאותיות מתיאס גרנה ביטל את הגעתו לישראל, ועל-כן אנו מצטערים להודיע על ביטול הקונצרט ביום שישי בערב. צוות הקופות יצור קשר רוכשי כרטיסים אשר בצעו עסקת אשראי. לכל מקרה אחר ולשאלות, אנא צרו קשר טלפוני עם הקופות: 02-6250444. עמכם הסליחה.

 

אנו מתכבדים להציג בפניכם את תכנית הפסטיבל הבינלאומי ה-19 למוסיקה קאמרית ירושלים. הנושא הנבחר לסדרת הקונצרטים המרגשת אשר הרכבנו עבורכם השנה הוא זיקות והקשרים בין מלחינים – קשרים אשר אנו, המאזינים, יוצרים במודע ושלא במודע. אנו מאמינים שהנושא ירתק את קהל המאזינים הנאמן והאנין שלנו, כפי שאתגר אותנו, בהפתעות רבות: היידן ומוצרט; שוברט ובטהובן; ברהמס ושומאן; מאהלר וברוקנר; ברליוז, פרנק, סן-סנס ופולנק; ברטוק וקודאי; רחמנינוב, סטרווינסקי, שוסטקוביץ', פרוקופייב ואוסטוולסקיה ורבים אחרים. עת אנו מאזינים ליצירותיהם של מלחינים אשר מזוהים בתפיסתנו כקרובים זה לזה, נגלה את ייחודם זה מזה, ונאיר באור חדש הן את היצירות המבוצעות והמוערכות והן את אלו המוכרות פחות.

ציון הולדתם ופטירתם של שלושה מלחינים יעבור כחוט השני בתכנית הפסטיבל המרתקת: רגר ובוזוני, שהיו חברים ואשר מנהלים ביצירותיהם דיאלוג עמוק עם העבר; ושל המלחין הקרוב יותר לימינו אנו, דמיטרי שוסטקוביץ'.הנושא השני, אשר בהתרגשות רבה נעמיק בו גם בשנה הבאה, הוא רביעיות המיתרים ושלישיות הפסנתר פורצות-הדרך של בטהובן, יצירות בעלות השפעה אדירה על התפתחות המוסיקה הקאמרית. נזכה לשמוע את מיטב הרביעיות המוקדמות ויוצאות-הדופן של אופוס 18, הרביעיות המהפכניות של אופוס 59 ושלישיות הפסנתר הנהדרות.

נמשיך לקיים את מסורת הקונצרטים המיוחדים של סופי-השבוע, בשלושה רסיטלים מופלאים: רביעיית מיכלאנג'לו המוערכת בקונצרט רביעיות מיתרים של בטהובן, הפסנתרן הנודע סר אנדרש שיף ואשתו, הכנרת יוקו שיוקאווה, ברסיטל שכולו חגיגת יחסי הגומלין בין באך, בטהובן ובוזוני וזמר הבריטון הנודע, מתיאס גרנה, ברסיטל משיריהם של ברג ושוברט.

כמיטב מסורת השמעת יצירות בהזמנה מיוחדת עבור הפסטיבל נציג השנה יצירה חדשה פרי עטו של המלחין הישראלי, ינעם ליף, "כמיהה" לקלרינט ולרביעיית מיתרים.

אנו מזמינים אתכם לחגיגה בביצועם של ידידינו הוותיקים לצד חברינו החדשים, בפסטיבל עשיר בתוכן ובמגוון.

אלנה בשקירובה
מנהלת אמנותית