מאזינים יקרים וידידי הפסטיבל שלום רב,

השנה, בהתרגשות רבה, אנו חוגגים עשרים שנים להיוולדו של הפסטיבל שלנו. עשרים שנים בהן חברנו למסע עם מוסיקאים נהדרים יחד עם קהל המאזינים הנאמן שלנו, גילינו, חקרנו, חווינו ובעיקר זכינו להנאה מרובה.

הפסטיבל הזה עומד בסימן התרפקות והתחדשות. בהסתכלות לאחור, ממש מראשית הפסטיבל, אספנו יצירות שחלקן נחרטו כיצירות דגל במורשת הפסטיבל, בצד פנינים מיוחדות שהתגלו לאורך הדרך. תכנית הפסטיבל נבנתה כמחווה לתכניות הפסטיבל לאורך השנים, בשילוב חלק מהיצירות אשר הוזמנו במיוחד בעבור הפסטיבל שלנו מאז ייסודו. וכמובן, כמיטב המסורת, נתכבד להציג שתי יצירות חדשות אשר הוזמנו עבור הפסטיבל העשרים, פרי עטם של המלחין הישראלי עמרי אברם והמלחין הגרמני סוואן-אינגו קוך.

לעיצוב פני הפסטיבל תרמו לא רק הבחירות האמנותיות שיבוצעו, אלא גם בחירת האמנים המבצעים. הרכבנו נבחרת מוסיקאים שחלקם חברו אלינו עוד בשנים הראשונות לפסטיבל, בשיתוף עם אלו שכבר הפכו לאורחים קבועים, וכמובן נזכה גם לפגוש פנים חדשות. חלק מידידינו הוותיקים נמנים עם גדולי המוסיקאים של ימינו, ואחרים פגשנו עוד בתחילת דרכם המקצועית, טרם הפכו לאושיות תרבות בקנה-מידה בינלאומי. כך, אנו מתגאים להמשיך מנהג זה ולהציג בפניכם מוסיקאים צעירים חדשים כדי שנוכל לגלות יחד את הבטחות המחר.

בעבורי, לפסטיבל שמור מקום קסום בעומק הלב, מפגש של יצירות מופלאות עם קהל מאזינים מלא הערכה, תחת האווירה המיוחדת ויופייה של ירושלים.

זוהי זכות אדירה בעבורי להיות חלק ממפעל יוצא דופן זה. חבריי המוסיקאים ואני מצפים ונרגשים לחלוק עמכם, כמידי שנה, חוויה בלתי-נשכחת.

אלנה בשקירובה
מנהלת אמנותית